kajaki Dadaj

Odpocznij od wielkomiejskiego gwaru

Zapomnij o problemach, woda to doskonały terapeuta

Szlak kajakowy Tumiany-Barczewo

REZERWACJA: tel. (+48) 602 757 481

Spływ kajakowy Tumiany-Barczewo-11km (czas trwania 3-4h)

Kajaki wodujemy w miejscowości Tumiany na przystani Campingu Tumiany na jez. Pisz. Jezioro posiada urozmaiconą linię brzegową w dużej części porośniętą lasem. Po wpłynięciu na jezioro z lewej strony mijamy pomost widokowy pola namiotowego Campingu. Trzymając się lewej strony płyniemy na wprost, po minięciu 2 półwyspów dopływamy do wyspy („Piski Ostrów”) z lewej strony znajduje się wyspa, mijając ją płynąc dalej wzdłuż prawego brzegu w niewielkiej zatoczce odnajdujemy wypływ rzeki Pisy. Czas około 30-40minut.
Początkowo rzeka meandruje wśród podmokłych lasów. Nurt spokojny, miejscami nieznacznie przyspiesza, możliwość napotkania przeszkody w postaci powalonych drzew. Krajobraz bardzo malowniczy, spokojny. Po wypłynięciu z lasu wypływamy na otwarty teren gdzie po około 500m znajduje się 2 ostre zakręty – na drugim zakręcie mijamy z lewej strony wpływ w kanał na jez. Orzyc i po pokonaniu około 2 km zbliżamy się do Barczewa. Po wpłynięciu do Barczewa po lewej stronie widzimy mury więzienne a po prawej znajduje się amfiteatr nad stawem i tu kończymy spływ Tumiany-Barczewo.

spływy kajakowe Dadaj

Barczewo, około 7,5 tyś mieszkańców prawa miejskie uzyskało w 1364 r. Nazwa miasta nadana po drugiej wojnie światowej upamiętnia księdza Walentego Barczewskiego, który walczył o podtrzymanie polskości Warmii. W Barczewie urodził się w 1877 r. Feliks Nowowiejski, kompozytor i twórca m. in. melodii „Roty” do słów Marii Konopnickiej.

Stopień trudności Łatwy: – sporadyczne występowanie przewróconych drzew, pokonywanie przenosek nie wymaga bezpośredniego kontaktu z wodą.