kajaki Dadaj

Odpocznij od wielkomiejskiego gwaru

Zapomnij o problemach, woda to doskonały terapeuta

Szlak Tumiany-Zalesie-Tumiany

REZERWACJA: tel. (+48) 602 757 481

Spływ kajakowy Tumiany-Zalesie-Tumiany-tzw.okrętka 14km (czas trwania 4,5-5,5h)

Szlak spokojny, bardzo malowniczy, obfity w dzikie zwierzęta oraz różnego rodzaju ptaszki, które umilają pobyt w kajaku – idealny na wycieczkę jednodniową.
Kajaki wodujemy w miejscowości Tumiany na przystani Campingu Tumiany na jez. Pisz. Jezioro posiada urozmaiconą linię brzegową w dużej części porośniętą lasem. Po wpłynięciu na jezioro z lewej strony mijamy pomost widokowy pola namiotowego Campingu. Trzymając się lewej strony płyniemy na wprost, po minięciu 2 półwyspów dopływamy do wyspy („Piski Ostrów”) z lewej strony znajduje się wyspa, mijając ją płynąc dalej wzdłuż prawego brzegu w niewielkiej zatoczce odnajdujemy wypływ rzeki Pisy. Czas około 30-40minut.
Początkowo rzeka meandruje wśród podmokłych lasów. Nurt spokojny, miejscami nieznacznie przyspiesza, możliwość napotkania przeszkody w postaci powalonych drzew. Krajobraz bardzo malowniczy, spokojny. Po wypłynięciu z lasu wypływamy na otwarty teren gdzie po około 500m znajdują się 2 ostre zakręty – na drugim zakręcie znajduje się z lewej strony wpływ do kanału na jez. Orzyc – Zalesie w który wpływamy.

spływy kajakowe Dadaj

Dopływając do końca kanału (około 150m) czeka na nas 100m przenoska w lewą stronę (przez drogę) na jez. Orzyc. Po zwodowaniu kajaków na jeziorze przecinamy je mijając po lewej stronie Ośrodek Zalesie i przepływając w odległości 100m od cypla, kierujemy się dalej na wprost odnajdujemy wpływ w kanał na jez. Orzyc Mały. Jeziorko bardzo małe które przecinamy przez środek i płynąc dalej kanałem wypływamy na jez. Pisz. Po wypłynięciu na jezioro z lewej strony znajduje się wyspa („Piski Ostrów”), którą opływamy obojętnie z której strony. Po minięciu wyspy trzymamy się prawej strony i kierujemy się na miejsce startu – przystań Campingu Tumiany gdzie kończymy spływ.

Stopień trudności Łatwy: – sporadyczne występowanie przewróconych drzew, pokonywanie przenosek nie wymaga bezpośredniego kontaktu z wodą.